جشـــــــــنواره خوارزمـــــــے

ارسال طرح به بخش دانش آموزی جشنواره خوارزمي 14 درصد افزایش داشت

به گزارش ایرنا، محمد شریف زاده روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این افزایش نشان از گسترش این جشنواره در سراسر کشور و حتی مناطق محروم دارد.
وی اظهار داشت: دراین دوره از 23 هزار و 324 طرح دانش آموزی و دانشجویی دوره های کاردانی آموزش و پرورش ، 37 طرح پذيرفته شد و از 357 تیم شرکت کننده در سومین دوره مسابقات ملی روباتیک خوارزمی تعداد 18 تیم به عنوان طرح ها و تیم های برگزیده نهایی جشنواره در رتبه های اول تا سوم اعلام شدند.
وی گفت:‌ ایجاد ، پرورش ، رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت های نوجوانان و جوانان به ویژه در عرصه فناوری های نوین ،توسعه و تعمیق روحیه پژوهش ، نواوری و حمایت و هدایت مادی و معنوی از دانش آموزان و دانشجویان خلاق و نوآور ،اهداف برگزاری جشنواره خوارزمی و مسابقات ملی روباتیک خوارزمی در سه بخش دانشجویی ، دانش آموزشی و آزاد است.
شریف زاده افزود: بعد از ارسال 23 هزار و 324 طرح به دبیرخانه مورد داوری قرار گرفتند که ازاین تعداد 847 طرح برتر به عنوان طرح های منتخب استانی به مرحله کشوری راه پیدا کردند.
وی اظهار داشت: این طرح ها در گروه های تخصصی برق و الکترونیک ، مکانیک ، کامپیوتر ، فیزیک و نجوم ،شيمي ، رياضي ، عمران ، علوم زيستي و پزشکي ، کشاورزي و منابع طبيعي ، زبان و ادبيات فارسي ، علوم اجتماعي ،‌علوم اسلامي - فلسفه و اديان ، هنر و معماري مورد ارزيابي قرار گرفتند.
وي ادامه داد: بعد از داوري 72 طرح برتر به مرحله نهايي جشنواره راه يافتند که درنهايت 37 طرح به عنوان طرح هاي برگزيده کشوري انتخاب شد.
به گفته وي شرکت کنندگان دراين جشنواره 60 و نيم درصد دختر و 39 و نيم درصد پسر هستند.
شريف زاده همچنين درخصوص رتبه هاي چهارم تا ششم جشنواره گفت: دارندگان اين رتبه ها نيز مورد تقدير قرار مي گيرند .
وي ادامه داد: دارندگان اين رتبه ها مي توانند از پژوهش سراهاي دانش آموزي در استان ها براي تکميل کردن طرح و شرکت دوباره در جشنواره استفاده کنند.
دبير جشنواره در خصوص سومين دوره مسابقات ملي روباتيک خوارزمي گفت: دراين دوره 357 تيم در هفت ليگ شبيه سازي دو بعدي ، شبيه سازي امداد ونجات ، روبات مين ياب ، روبات امداد گر ، جونيور فوتباليست هاي يک به يک و دو به دو ، توسط 926نفر از دانش اموزان خلاق به عنوان تيم هاي برگزيده استاني به مرحله کشوري راه پيدا کردند.
به گفته وي از اين تعداد 327 نفر دختر و 635 نفر پسر بودند.
وي افزود: بعد از داوري در گزارش اوليه 242 تيم به مرحله بعدي راه يافتند و بعد ازآن 179 تيم به مرحله مسابقات رسيد که بعد از برگزاري آن 18 تيم به عنوان طرح هاي برگزيده کشوري انتخاب شد.
شريف زاده گفت: در بخش دانش آموزي از لحاظ تعداد طرح هاي برگزيده شهر تهران با شش طرح ، استان کرمان با پنج طرح و استان هاي فارس ، اصفهان و شهرستان هاي استان تهران هر کدام با سه طرح ، و در مسابقات ملي روباتيک شهر تهران با هشت تيم برگزيده ، استان اصفهان با پنج تيم و خراسان رضوي با سه تيم در صدر جدول قرار دارند.
وي افزود: دريافت تنديس ، لوح و هدايا از مقامات عالي رتبه کشوري ،استفاده از تسهيلات بنياد ملي نخبگان ، استفاده ازتسهيلات ورود به مراکز آموزش عالي در رشته مرتبط از جمله مزاياي جشنواره است.
علمي **9014**1584
+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم دی ۱۳۸۹ساعت 23:57  توسط سلیمان صابری  |